WARTO POLUBIĆ JEGO DZIECKO…

Warto polubić jego dziecko…

Jak dla mnie to jeden z najważniejszych tematów, które powinno się poruszać i głośno omawiać.  Wyobraź sobie, że Twój ukochany mężczyzna, ma byłą….No ma jeśli by nie miał to trochę temat musiałby być inny:).  Ma byłą,  ale i ma z nią dziecko. TY nagle będąc z nim w związku stajesz się macochą…Straszne słowo, wiem. Cieszę się, że nikt tak do mnie nie mówi.

Wiele kobiet nawet z mojego bliskiego otoczenia ma niemały problem z akceptacją dziecka swojego partnera z inną kobietą.

Ja również przeszłam przez ten problem, uwierzcie nie piszę tego tekstu bo naczytałam się rożnych mądrości z książek, czy też gazet….Sama to przeżyłam. Zazdrość o byłą żonę mojego partnera i ich dziecko. Z perspektywy czasu wiem, że było to potwornie głupie, ale też wiem , że to facet często dolewa oliwy do ognia…

Faceci ogarnijcie się trochę! Nie jest łatwo być macochą, tego trzeba się nauczyć.

Dlatego aby skrócić Wam drogę do nauki w kilku punktach chciałabym udzielić Wam moich bardzo osobistych i sprawdzonych na naszej rodzinie porad.

  • Nie staraj się być na siłę zabawna dla dziecka, dzieci mają wyjątkowy zmysł, wyczuwają fałsz na odległość.
  • Nie staraj się matkować, pamiętaj nigdy nie będziesz tego dziecka matką.
  • Nie pozwól pod Twoim dachem dziecku na wszystko, to Twój dom, ale niech sporadyczny gość również ma swój kąt. Od razu takie dziecko będzie czuło się chciane, tym samym będzie bardziej otwarte i serdeczne. U nas Juleczka miała piętrowe łóżko z Zosią (nigdy dziewczynki nawet razem na łóżku nie spały).
  • Nigdy nie mów w towarzystwie dziecka złych rzeczy na jego matkę, nawet gdyby niebyła idealna.
  • Nigdy nie pozwól aby Twój partner mówił na nią coś złego w towarzystwie dziecka. Nieważne jakie błędy popełnia partnerka, to zawsze jest matka i nikt nie lubi złych komentarzy na kogoś najważniejszego w naszym życiu. Niech jej nie umniejsza, dziecko zawsze to zapamięta, a ojciec wcale nie zostanie w jego oczach bohaterem domu.
  • Postaraj się szanować zasady mamy, jeśli dziecko nie może jeść słodyczy, uszanuj to. Nie wychodź przed szereg. Pamiętaj o swoim miejscu.
  • Nie bądź zła gdy partner pokazuje Ci zdjęcia swojego dziecka, nawet zaproponuj aby u Was w domu było zdjęcie dziecka partnera. Gdy to zaproponujesz, albo się na to zgodzisz to partner będzie Tobą zachwycony, a co za tym idzie Wasze życie będzie łatwiejsze. Facet pomyśli, ależ mam doskonałą, mądrą kobietę. Tylko głupiec pomyśli inaczej.
  • Postaraj się znaleźć wspólne hobby z dzieckiem, może kino…może wspólnego gotowanie. Niech sporadyczny gość poczuje, że też się nim interesujesz i macie wspólne tematy.
  • Zawsze pamiętaj o jednym, to jego krew i dziecko i kto wie czy kiedyś to dziecko nie będzie jedynym rodzeństwem dla Waszego dziecka. Dlatego postaraj się je pokochać:)

Ja pokochałam Julię Totoszko, ba…poszłam o krok dalej bardzo szanuję i lubię jej mamę Martę Smuk  i takiej relacji życzę każdemu patchworkowemu związkowi.

Jakiś czas temu dostałam telefon z DDTVN : Pani Justyno czy wie Pani, że ponoć jest Pani najlepszą macochą w Polsce…??? Zapraszamy do studia, czy zechciałaby Pani być naszym gościem?

Zapraszam do obejrzenia materiału…

Justyna

Udostępnij: