W CO SIĘ BAWIĘ Z DZIECKIEM PO PRZEDSZKOLU?

W co się bawię z dzieckiem po przedszkolu?

Bywają chwile gdy nie mam ochoty na zabawę. Nie mówicie, że tak nie macie? Maże wtedy tylko o gorącej kąpieli, smacznej kolacji najlepiej coś co będzie gotowe, ładnie pachnieć i oczywiście smakować a cała rodzina da mi święty spokój….Ostatnią rzeczą o jakiej myślę są zabawy z dzieckiem…Które fajnie by było aby o 19.30 poszło spać….Moje niedoczekanie !!!!

 Nie jestem matką idealną, ale staram się Bóg mi świadkiem. Jednak jak każda kobieta mam te dni, gdy myślę, sobie:  „oby dzisiaj nie chciała nic robić”.  A może w końcu pobawi się sama? A może przytuli się do mnie i powie, mamusiu chcę już spać:). Nie ma tak u mnie. Mam cudownie aktywne dziecko.

 Dlatego w moim domu jest mnóstwo rzeczy do klejenia, rysowania, malowania, lepienia. Wszystko to co Zosia może zrobić sama i najlepiej aby jeszcze mogła coś sama stworzyć …pozwala mi na „odwalenie” matczynego obowiązku. Bawi się, zrobiła coś, narysowała….jest ok, czyli nauczyła się czegoś.

 Ale!!!! nie zawsze jest ze mną tak, źle:). Tak bywam super mamą, tak bywa chociaż rzadko, że mój dom jest idealnie wysprzątany i pachnie świeżo upieczoną szarlotką….NIE, TU WAS OKŁAMUJĘ…nie działa mi piekarnik i od roku nie mam czasu go naprawić, a sernik na zimno nie pachnie. Rozpisałam się….:)

 Jednak, rzeczywiście potrafię z dzieckiem spędzić fajny, wspólny, kreatywny czas.

Nasze ulubione zabawy, które świetnie angażują całą rodzinę ( jeśli macie więcej członków rodziny to bardzo polecam) kalambury, my to kochamy, jesteśmy w tym iście beznadziejni….Dlatego właśnie jest super!

 Idąc krok za tym, w pokoju Zosi mamy małą scenę, odgrywamy na niej przedstawienia polega to na tym, że Zosia prezentuje swoje wokalne i aktorskie umiejętności a my…..siedzimy w telefonach. Ukrywamy to skrzętnie:) Ale gdy jesteśmy aktywni, odgrywamy swoje role. Świetna zabawa angażuje cała rodzinę i hitem jest…Zamiana ról, można wiele się o sobie dowiedzieć. A właściwie to co myśli o Tobie dziecko lub partner…

Lubię jak Zosia odgrywa mamę…Ostatnio mówiła cały czas ” Kocham Ciebie córeczko” To dobry znak:)

Justyna

 

Kolejną zabawą, którą bardzo Wam polecam, to zrobienie własnego albumu, czym są teraz smutne zdjęcia w telefonie….Ja mam sentyment do albumów ze zdjęciami. Poświęć kilka zdjęć, zróbcie wspólny album, opowiedzcie swoją historię. Zróbcie okładkę, podpiszcie zdjęcia….Taki album już nie raz pomógł nam w podroży. Zosia zafascynowana za każdym razem przegląda swoje dzieło……

Mam nadzieję, że Was zainspirowałam:) a jeśli nie…to moje dzieci kreatywnie naprawdę polecają mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. I am not perfect, więc….

 

Udostępnij: