SZYBKIE SNIADANIE DLA CAŁEJ RODZINY

  Szybkie śniadanie dla całej rodziny. Nie wiem jak poranki wyglądają u Was, ale u mnie w ciągu tygodnia poranki są naprawdę zwariowane. Nie mamy czasu na wspólne śniadania, dlatego staramy się nadrobić ten ważny zwyczaj rodzinnego śniadania w weekend.

Uwielbiam gdy Zosia nam pomaga, każdy z nas ma swoje ulubione śniadanie, jednak to jajka i owsianka króluje u nas w domu. Owsiankę dlatego, że wspaniale podkręca metabolizm i jest niezwykle prosta i pożywna. Można ją zrobić z suszonymi owocami, z błonnikiem i bananem…idealne ciepłe śniadanie na początek dnia.  A jajka dlatego, że po prostu  bardzo je lubimy. Mamy dostęp do wiejskich jaj i korzystamy z tych dobroci natury.  Zosi ulubione niedzielne śniadanie to tost miłości. Wiem, że śmiesznie to brzmi…

Nie ma nic prostszego. Potrzebujecie tylko chleb tostowy, jajko, może być szynka i foremka w kształcie serca. Dla rodziców na diecie zamiast chleba może być  papryka zielona lub czerwona.

PRZEPIS:

JAJKO

CHLEB TOSTOWY / ALTERANATYWNIE KRĄŻEK PAPRYKI

ŁYŻECZKA MASŁA

SZCZYPIOREK,

WARZYWA DO OZDOBY.

FORMA W KSZTAŁCIE SERCA DO WYCIĘCIA KSZTAŁTU W CHLEBIE TOSTOWYM.

Wycinamy w chlebie tostowym formą serce. Krążek papryki.

W kubeczku mieszamy jajko z odrobiną soli morskiej.

Na gorącą patelnię z odrobiną masła, dajemy tost delikatnie podsmażamy z obu stron, wlewamy jajko do zrobionej formą dziurki w kształcie serca i już:)

Tost miłości:) mamy gotowy. Do smaku i ozdoby dodajemy warzywa.

 Może nie jest to dietetyczne śniadanie, ale raz na tydzień można sobie zaszaleć:)

Smacznego

Justyna

Udostępnij: