LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI

 Lubię czytać książki, pamiętam jak będąc małą dziewczynką potrafiłam do późnej nocy czytać ulubione  bajki. Odnoszę wrażenie, że moje nocne czytanie z latarką pod puchową kołdrą było moją najlepszą rozrywką. Ubolewam nad tym, że w dzisiejszych czasach dzieci zamiast pasjonować się książkami wolą komórki i tablety.

    Staram się ze wszystkich sił, aby Zosia  nie była modna, była trochę niedzisiejsza…i kochała czytać. Mam swoje ulubione wydawnictwa jednym z nich to wydawnictwo Dwie Siostry , systematycznie kupuję nowe tytuły i absolutnie zawsze jestem zachwycona. Skrupulatnie dobrani autorzy i bardzo ciekawe tytuły. Jakiś czas temu, gdy Zosia była mniejsza wpadła mi w ręce książeczka: „ZAKĄTKI”. Jest to książeczka Laureatki międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci: „JASNOWIDZĘ 2014”. Na kilkunastu twardych stronach pokazane są charakterystyczne domy i postaci dla danego kraju. Już najmłodsze dzieci przyglądając się ilustracjom mogą nauczyć się jak wyglądają domy dzieci z Francji, Hiszpanii lub Japonii.

Niewielka książka zachęca do opowieści o podróżach, a jeśli zdarzy się, że dziecko wyleje na  nią sok to bardzo twarde strony łatwo będzie można wyczyścić.

Książeczka jest nie tylko ciekawa ale i jak widać praktyczna. Jak dla mnie od najmłodszych lat….

Polecam http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Justyna

Udostępnij: