Justyna od kuchni

Dzisiaj miałam ogromną przyjemność być gościem chyba najbardziej uroczego lunchu w Polsce. Nie pamiętam kiedy tak beztrosko i radośnie siedziałam i delektowałam się doskonałym jedzeniem, zapominając o całym Świecie.
Dlaczego? Kulinarnym gospodarzem były Dorota Kubuj oraz @Cristina Catese – Ambasador akcji, doskonały szef kuchni, urocza kobieta, Włoszka, która nie tylko doskonale gotuje, ale i opowiada z ogromną pasją. Mieszka w Polsce i jest moją sąsiadką co oznacza, że znowu mam farta:)
Kto już trochę mnie zna, wie, że od lat jestem zafascynowana kuchnią włoską i hiszpańską ( uczestniczyłam w warsztatach gotowania w sercu Toskanii), dlatego z ogromną przyjemnością byłam gościem pikniku oraz z wielkim zapałem ” pożerałam ” każdą z propozycji Cristiny.
Siedząc na kocu w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, w przepięknym Ogrodzie Botanicznym tuż przy Uniwersytecie Warszawskim, chciałam, aby ta chwila trwała wiecznie. Piękne miejsce, doskonałe jedzenie, przemili ludzie… Istny raj dla łasucha takiego jak ja.
Chciałabym Wam pokazać mój brzuch, ale się wstydzę, zjadłam każdą z potraw i nie mam wyrzutów sumienia:) Było ich ponad 10:))))
Wszystko było doskonałe wręcz idealne, a to dzięki doskonałemu połączeniu świetnej jakości CERTYFIKOWANYCH serów ( Asiago, Parmigiano Reggiano, oraz sera Gorgonzola i oczywiście talentu szefa.
Zapewne wiele osób zastanawia się co może oznaczać certyfikowany ser? Już kochani podążam z pomocą:) Postaram się to wytłumaczyć najprościej jak tylko potrafię.
Jak doskonale wiecie stworzyłam certyfikat ” Najlepsze dla dzieci” Osobiście sprawdzam wszystkie lokalizacje, co rok pilnuję aby dane lokalizacje ( hotele, restauracje) trzymały wysoki poziom.
Z produktami jest podobnie, ale na o wiele większą skalę . Po pierwsze są już od bardzo wielu lat na rynku i troska o jakość produktu oraz zachowanie jego autentycznego składu to świętość. Amen.
Czy wiedzieliście o tym, że w żywności również jest wiele ” podróbek ” tak jak na przykład w modzie ? Wyobrażcie sobie, że często spożywamy coś co nie ma nic wspólnego z oryginalną recepturą , a pomimo wszystko na przykład posiadają włoską flagę , TO NIE OZNACZA, ŻE jest to dobrej jakości produkt. Nie dajmy się oszukać. Oryginał to jakość. Nie od dziś wiadomo, że dobrej jakości jedzenie, żywi naszą duszę i ciało. Nie można tego zaniedbać. Dlatego akcja www.taksmakujedolcevita.pl promuje spożywanie certyfikowanych serów. A ja się pod tym podpisuję.

podkreślają znaczenie pracy producentów poprzez tworzenie wartości dodanej, która jest ochroną dla producentów zabezpieczając przed podróbkami i nieuczciwą konkurencją.
– są doskonałym bodżcem do zachowania i rozwoju produkcji lokalnych gospodarek oraz rożnorodności rolnej i spożywczej.
– kupując certyfikowany produkt ( ser) mamy gwarancję jakości. ( bez chemii )
Dziś podczas lunchu byłam świadkiem jak 14 miesięczna Tosia wcinała świeżutki 20 dniowy ser Asiago Fresco, rozpływał się w ustach, jej mama była szczęśliwa….Delikatny, mięciutki, lekko słodki. Była zadowolona, jej oczka błyszczały na widok każdego nowego kawałka. Patrzyłam na nią i żałowałam, że nie ma dziś przy mnie Zosi, zakochałaby się w tych przepysznych serach i opowieściach Cristina Catese … Na pewno od dziś będę śledzić www.taksmakujedolcevita.pl i na kolejne spotkanie wybiorę się już z dzieckiem. Taka forma lunchu, wspólne biesiadowanie jest idealną formą budowania rodzinnej więzi. Serdecznie Wam polecam wspólne rodzinne pikniki z dobrymi produktami.
Justyna, łasuch nad łasuchami.
ser3

Udostępnij: